2013. augusztus 26., hétfő

Montevideo Hírmondója | Világkörkép

Ma írtam a cikket a Montevideo Hírmondójában "Hogyan gazdagodjunk meg?" címmel, amelyből idézek. Donald Trump legújabb botrányáról szól, aki nemcsak milliárdos, hanem több sikeres könyv - így a "Hogyan gazdagodjunk meg?" - szerzője és TV-sztár is. 

Megmondom őszintén, soha nem hittem az úgynevezett "self-help" könyvekben, hol mérhetetlen gazdagságot, hol örök életet, időnként pedig megtámadhatatlan egészséget, és 80 éves korban is 20 évesnek megfelelő külcsínt ígérnek. Megkíséreltem elolvasni néhányat, de bevallom, az 5. oldalon röhögőgörcsöt kaptam. Most bevallom, tévedtem. Ha valóban ennyi ember fizet azért, hogy megtudhasson vagy nem létező, vagy tanulás és tapasztalat, valamint kemény munka által is elérhető titkokat, akkor szerintem nekem is kellene írnom ilyen könyveket. A bevételből ÉN biztos meggazdagodnék, ha a nyájas olvasó nem is, és pénzen ma már szinte mindent meg lehet venni, akár örök ifjúságot is.

Ha érdekel valakit a cikk, megtalálja az újságban. De az összes amerikai ngy napilap foglalkozik a témával, a The New York Timestól kezdve a Reutersig, ott részletesen utána lehet olvasni.

"New York Állam főügyésze pert indított Donald Trump amerikai ingatlanmogul ellen 40 millió dollár kártérítés megfizetése iránt múlt szombaton (2013. augusztus 24.). A főügyész azt állítja, hogy Trump közreműködött a hamis "Trump Egyetem" megalapításában és működtetésében, melyhez a nevét is adta. Az állítólagos egyetem azt ígérte a diákoknak, hogy megtanítja őket arra, hogyan válhatnak gazdaggá és sikeressé, ezzel szemben mérhetetlenül költséges és többnyire haszontalan szemináriumokat nyújtott, és még a beígért szakmai gyakorlatot sem tartotta meg a hallgatók számára.

Eric Schneiderman főügyész elmondta, hogy az 5000 diák közül sokan, akik legalább 35.000 $ tandíjat fizettek a képzésért, azt hitték, hogy legalább találkozhatnak Trumppal, de mindössze annyit kaptak, hogy fényképeiket a "The Apprentice" TV-sztárja életnagyságú fotója elé helyezték el.

A "Trump Egyetem” megtévesztette a hallgatóit, és a költséges tanfolyamok igénybevevőinek tényleges pénzügyi kárt okozott – nyilatkozta Schneiderman. – A "Trump Egyetem” - Donald Trump tudtával és részvételével, - Trump nevét és hírességét használta fel, hogy becsapja a hallgatókat, akik hittek a Trump-márkanévben."

2 megjegyzés:

  1. Valamivel több mint húsz évvel ezelőtt Magyarországon is felütötte fejét a "mindenki lehet tökös csávó"-mozgalom. A mozgalommal együtt felütötték a fejüket azok a "kimarketingelt" csibészek, akik jó pénzért gálánsan elhitetni próbálták az igen csekélyke értelemmel és műveltséggel bíró naiv együgyüségükben azonban őrültül lelkes tanfolyami csatlakozókkal, hogy egycsapásra belőlük lesz az igazi "James", csak fő a sikerorientáltság és a kétkedéstől mentes alázatos szorgalom. Guszta kis summát gomboltak le a tréningekért, csúcsközhely-gyűjteményekért, amit oktatóanyagnak álcáztak. Elmondom, hogy egy korábbi főnököm engem is benevezett is ilyen többnapos, baromira drága szeánszra, mert a madzagon a méz az volt, hogy aki a legjobban teljesít, az maga is árulhatja majd a programot. Ami ugye tuti. Szóval elmentem, a kiszolgálás sokcsillagos volt, és valójában még igen tanulságos is volt, bár nem úgy és nem abban, ahogy a program hirdető gondolták. A többnapos program végén előállott a "mentorunk", hogy a többszázezres díjat nem kell kifizetnie annak, aki úgy érzi, hogy az ő személyisége nem lett több-teljesebb, és nem változott meg a három hatására. (Tény, hogy voltak jópofa szituációs játékok... ennyi) Nem az első volt az a turnus, amelyben én magam részt vettem, de ebben is legalább huszonketten voltunk. A helyzet az, hogy én nagyon bükkfafejű és abszolúte reménytelen személyiség lehetek, mert őszintén megmondtam, hogy én bizony alapjaimban nem változtam meg a három nap alatt, habár jött divattanácsadó, fodrász, és mutattak stressz-kezelési technikákat. Lehet, hogy nincs is személyiségem...? Szörnyű! Igaz, a tanfolyam díját a főnökömnek nem számlázták ki, és a mi cégünkkel - pontosabban velem - akartak szerződni a program terjesztésére. Mivel azonban nincs személyiségem, ezt nem vállalhattam.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Névtelenül írtál, Gabika, de rádismertem! És tapasztalataim szerint semmi probléma nincs a személyiségeddel, nagyon is létezik!!! És emlékezetem szerint személyiséged kialakításában semmiféle tanfolyam és könyv nem szükségeltetett. Csak megjegyezném, hogy lányregényem hősnője - végül, és elég későn - maga is rájött arra, hogy a legtöbb könyv, amelyet e tárgykörben sikeresen elolvasott, amikor a megfelelő szituációban alkalmaznia kellett volna, semmit sem ért, nem működött. De mivel a blődli tipikus amerikai alkotás, hősnőnk - meglepő módon és teljesen magától - boldog és kielégítő, szerelmes béget ért. Miután összecsomagolta self-help-alkotás gyűjteményét, és egy elegáns csuklómozdulattal elhelyezte a pakkot a szeméttárolóban.

      Törlés